Rodzice pytają - my odpowiadamy!

Najczęściej zadawane pytania

Ceny pakietów dostępny w zakładce „Cennik

W ramach czesnego dbając o bezpieczeństwo, bliskość i bezwarunkowość – na każdym etapie mamy i realizujemy:

 • prowokacje edukacyjne
 • prace projektowe
 • imersje językowe
 • zajęcia kulinarne
 • gimnastyka z elementami korektywy
 • grupowe zajęcia logopedyczne
 • sensoplastykę
 • autorskie projekty np. zwinne rączki
 • sylaba do sylaby /Podstawy czytania metodą krakowską/
 • doświadczamy – odkrywamy,
 • sensoryczne nam tu gra – sensorycznie wszystko gra
 • różnorodne tzw. zajęcia dodatkowe, których nie wyodrębniamy z planu dnia
 • wnętrze
 • naturalną zabawę – własny plac zabaw z dużą ilością drewna i piasku, wykorzystujący zasoby naturalne
 • prawdziwą kuchnie błotną
 • uprawę własnego ogrodu warzywnego – warzywniak
 • hodowlę zwierząt w zagrodach – kurki i alpaki (wiosna 2022) – zagroda dla zwierząt
 • zrównoważoną, zdrową dietę zgodną z zasadami BLW (catering – dzieci nie piją w placówce soków, kompotów tylko wodę, osobiście sprawdzamy jakość jedzenia – doprawianie (przyprawy, cukier, sól) – dodatkowo nasze Opiekunki i Nauczyciele jedzą z dziećmi zupę przy stole 🙂
 • przestrzeń do m.in. majsterkowania, warsztatów, „pierwsze deski teatru”  – Stodoła Edukacyjna

Liczebność grup:

Przedszkolne – 10 – 18 dzieci, z grupą pracuje dwóch nauczycieli lub nauczyciel i asystent nauczyciela.

Grupa Żłobkowa – do 13 osób, z grupą pracuje dwóch opiekunów lub opiekun i pomoc opiekuna / w grupie najmłodszej 3 opiekunów lub dwóch opiekunów i pomoc opiekuna

Grupa Terapeutyczna – do 5 osób, z grupą pracuje 2 nauczycieli bądź nauczyciel i pomoc nauczyciela

2 opiekunki + pomoc (trzeba to rozwinąć)

W roku szkolnym 2022/2023 będą funkcjonować następujące grupy:

3 latki,   4 latki,   5-6 latki – tak zwana „zerówka”

oraz grupa terapeutyczna – dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego (prowadzimy nabór).

Tak, w placówce funkcjonuje tzw grupa „zerówkowa” przygotowująca dzieci 5 i 6 letnie do osiągnięcia dojrzałości szkolnej.

W naszej placówce rekrutacja trwa przez cały rok, w miarę dostępności miejsc – prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy TUTAJ  

Pozwoli on nam na nawiązanie z Państwem bezpośredniego kontaktu w celu sprawdzenia dostępności miejsc i ewentualnego zakwalifikowania Państwa dziecka do odpowiedniej grupy.

Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego TUTAJ

Posiłki dla Państwa dzieci przygotowywane są przez zewnętrzną firmę cateringową w oparciu o wszystkie informacje dotyczące diet specjalistycznych oraz naszych wytycznych.  Pilnujemy by posiłki były odpowiednio doprawiane, z minimalną ilości soli i cukru. W Village Education dzieci nie spożywają soków, kompotów piją jedynie wodę – która jest stale dla nich dostępna oraz prawdziwe kakao 3 x w tygodniu mleko/mleko roślinne.

Posiłki w ciągu dnia:

 1. śniadanie – godz. 8:30
 2. świeże owoce i warzywa – dzieci otrzymują od Placówki – godz. 10:00
 3. zupa – godz. 11:45
 4. drugie danie – godz. 14:25
 5. podwieczorek – godz. 16:00

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowym menu całodziennym (kliknij tutaj)

W Przedszkolu Planeta Fantazji Village Education nie ma tzw. stołówki. Dzieci spożywają posiłki wraz z nauczycielami/opiekunami w salach. W Przedszkolu dzieci same nakładą sobie posiłki, smarują kanapki i układają warzywa, oczywiście dzieci które potrzebują pomocy są wspierane. Po posiłku dzieci odnoszą naczynia na specjalny wózek, wycierają stoliczki.

Pragniemy by czas dziecka w przedszkolu był wyjątkowo wykorzystany. Świadomie rezygnujemy z wprowadzania do oferty tzw.zajęć dodatkowych na które chodzą wybrane dzieci. Nie oznacza to jednak, że pozbawiamy dzieci szansy na poznanie różnych dyscyplin sportowych, dziedzin sztuki, języków, czy rozwijania talentów. Przeciwnie, takie aktywności będą dostępne w ramach podstawowych zajęć edukacyjnych dla każdego dziecka. Jeśli pojawi się pomysł  wprowadzenia dodatkowych zajęć (dodatkowo płatnych) np. sztuki walki – warunkiem ich wprowadzenia będzie możliwość udziału wszystkich dzieci z grupy.  Zapraszamy do zapoznania się z przykładowym planem dnia (kliknij tutaj)

Nasza placówka otwarta jest w godzinach 7:00-17:30

Pracujemy na kalendarzu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dni wolne ustawowo są również dniami wolnymi od zajęć w naszej placówce. Wyjątek stanowią ferie zimowe oraz wakacje. W ferie placówka zamknięta jest na okres pierwszego tygodnia, w wakacje natomiast pierwszy tydzień lipca i sierpnia.

Wszelkie informacje dotyczące wyprawki, zarówno do przedszkola jak i grupy żłobkowej, są udostępniane przed rozpoczęciem uczestnictwa Państwa dziecka do naszej placówki.

Adaptacja Państwa dziecka oparta jest o autorski program, który ma na celu ułatwić wprowadzenie go do nowego środowiska. Rozłożona jest na przestrzeni tygodnia, podczas którego bacznie obserwujemy jak wasza pociecha adaptuje się do nowej sytuacji, modyfikujemy go tak aby proces ten był jak najmniej stresujący zarówno dla dziecka jak i dla Państwa. Adaptacja w naszej placówce to proces, budowania mostu pomiędzy domem a placówką, któremu tempo nadaje Dziecko, ale nastrój budują dorośli– Rodzice, Nauczyciel, Opiekun.

Do bieżącej komunikacji używamy aplikacji LIVE KID. To fantastyczne narzędzie które pozwala w szybki i sprawny sposób przekazać istotne informacje dotyczące Państwa dziecka. Aplikacja posiada szereg funkcji, min. Ogłoszenia, czat z opiekunem, możliwość zgłaszania nieobecności, galeria zdjęć i wiele więcej. Wszelkie sprawy administracyjne oraz organizacyjne można zgłaszać pod nr tel: 608 111 203

W pierwszej kolejności bardzo prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. (pkt. 4) następnie skontaktujemy się z Państwem z informacją o dostępności miejsc oraz umówimy na wizytę w naszej placówce.

Planeta Fantazji Village Education jest miejscem w którym bezpieczeństwo dzieci jest jednym z kluczowych elementów naszej opieki. Rodzice naszych podopiecznych otrzymują magnetyczne karty dostępu i tylko dzięki nim mogą wejść do budynku. Osoby chcące zobaczyć placówkę a nie będące jeszcze naszymi klientami, zapraszamy do wysłania zgłoszenia (pkt. 13)

Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego, jesteśmy też dla Państwa dostępni pod nr telefonu: 608 11 203 w Poniedziałki, Wtorki i Czwartki – w godzinach 8:30-15:30

W Przedszkolu Planeta Fantazji Village Education wszystkie zajęcia w r