Rekrutacja

Zapraszamy do Planety Fantazji dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych

ZAPISY

Zapraszamy dzieci z niepełnosprawnością, o specjalnych potrzebach edukacyjnych  i terapeutycznych w wieku od 2,5 do 7 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (wydane przez publiczną poradnię psychologiczno – pedagogiczną).

Dokumenty niezbędne:

• orzeczenie o kształceniu specjalnym, wydane przez publiczną poradnię psychologiczno – pedagogiczną.
  • Aktualną (lub ostatnio posiadaną) dokumentację diagnostyczno – terapeutyczną dziecka, która odzwierciedla poziom funkcjonowania dziecka i uwzględnia jego potrzeby terapeutyczne.
  • Inna dokumentację, którą rodzice dziecka uznają za stosowną do przedstawienia

W RAMACH CZESNEGO REALIZUJEMY:

• Zajęcia realizowane zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego, MIĘDZYNARODOWY PROGRAM POWSZECHNEJ DWUJĘZYCZNOŚCI ”DWUJĘZYCZNE DZIECI”/BILINGUAL FUTURE”

ZAJĘCIA DODATKOWE

• Każdego dnia terapia /terapie grupowe i indywidualne zgodnie z potrzebami edukacyjnymi dziecka
  • Zajęcia kulinarne,
  • Zajęcia rytmiczno-taneczne,
  • Gimnastyka z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej,
  • Grupowe zajęcia logopedyczne,
  • Sensoplastyka,
  • Zwinne rączki,
  • Sylaba do sylaby /Podstawy czytania metodą krakowską/,
  • Treningi słuchowe,
  • Doświadczamy- odkrywamy,

a ponadto:

• całoroczna opieka psychologa, logopedy, terapeutów integracji sensorycznej , terapii ręki, fizjoterapeuty, oligofrenopedagoga, neurologopedy
  • wsparcie psychologiczno- pedagogiczne, dedykowane indywidualnie w tym: terapie indywidualne i grupowe oraz wsparcie dla rodziny dziecka.

Jak zapisać dziecko?

Prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej. Dokument musi być podpisany przez obojga rodziców/ prawnych opiekunów.

Zapraszamy do Planety Fantazji w celu złożenia karty zgłoszeniowej oraz niezbędnej dokumentacji. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny celem umówienia się na spotkanie.

Zespół nauczycieli i terapeutów, na podstawie przedstawionej dokumentacji oraz po spotkaniu z rodzicami i dzieckiem, podejmuje decyzję o przyjęciu dziecka do grupy integracyjnej lub terapeutycznej w przedszkolu.

Kolejna wizyta w Planecie Fantazji w celu zawarcia pisemnej umowy. Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do Nas: